kolmapäev, 5. jaanuar 2011

Uhke kell

Seekord lugu Mati tegemisest. Asi sai alguse sellest, et augusti alguses oli kõva torm. Lausa nii kõva, et murdis meil maal pool tamme maha. Kui me siis seda tammekest seal terve pere ja naabritega kaks päeva koristasime, ei saanud ma jätta ütlemata, et küll saaks sealt ilusaid kellasid. Ja Mati, hea mees, oli asjaga kohe päri, et eks veame siis jupikesed koju kaasa. Ja saigi paar juppi töökotta vedelema tiritud (oli ikka parasjagu raske küll).
Kui nad juba piisavalt kaua olid töökojas vedelenud ja Mati enam seda ei jaksanud ära oodata, et mina sinna midagi tegema läheksin, võttis ta asja ise käsile. Lasi aga oma masinal paar päeva unnata, et pakuke ilusasti siledaks saaks ja nägi kurja vaeva sinna sisse augu puurimisega. Kella paksus on umbes 10 cm ja läbimõõt 45 cm.Pealt on ta ilusasti lakitud ja seierid on Matil enda tehtud paksust spoonist.
Igatahes sai asi ise nii uhke, et mina teda kinkimiseks jätta ei raatsinud... ikka endale koju, et saaks teiste ees uhkustada. Õige koht tema jaoks veel valmis pole, aga ka sellega tegeletakse parasjagu. Nii et kui õige kapipealne valmis saab, siis panen ehk kellast ka pildi, kus ta oma auväärsel õigel kohal saab olema.

1 kommentaar:

mutukas ütles ...

see on super-hüper lahe